Matteo Politano e ka falënderuar Interin që ia ka dhënë mundësinë të kalojë te Napoli, ku do ta nisë aventurën e re.

Anësori italian e kompletoi transferimin e tij te Partenopei, në formë huazimi me obligim blerjeje në fund të sezonit.

Nuk është bërë e ditur shuma zyrtare e transferimit, mirëpo mediat raportojnë se Nerazzurrët do të përfitojnë rreth 23-25 milionë euro nga shitja e lojtarit. Gjatë karrierës te zikaltrit, ai ka regjistruar 63 paraqitje dhe i ka shënuar gjashtë gola.

“Jam i gatshëm dhe i gëzuar për aventurën time të re në një qytet të bukur me një bazë të madhe tifozësh. Mezi pres të dal në fushë me këto ngjyra!”.

“Faleminderit Interit për mundësinë që ma kanë dhënë. Vërtet dua t’u them lamtumirë të gjitha tyre që më kanë qëndruar pranë në këtë rrugëtim, bashkëlojtarët, stafin dhe bashkëpunëtorët”, ka shkruar Politano në Instagram. /Telegrafi/

View this post on Instagram

💙 Sono pronto ed emozionato per la mia nuova splendida avventura, in una bellissima città con una grande tifoseria. Non vedo l’ora di scendere in campo per questi colori! ⠀ 🙌 Grazie anche all’Inter per l’opportunità che mi ha dato. Ci tengo davvero a salutare tutti coloro che mi sono stati vicini in questo percorso, società, compagni, staff e collaboratori. Un grande grazie anche ai tifosi che mi hanno sempre appoggiato! ⠀ 🤝 Ringrazio i miei agenti @lpmanagement_lp @davide_lippi e @mp_puglisi che sono stati al mio fianco come sempre. @resetgroup ⠀ 💙💙💙

A post shared by Matteo Politano⚽️ (@matteopolitano16) on Jan 28, 2020 at 6:23am PST