LAJMI I FUNDIT:

Pogba sot pritet të kthehet në fushë pas një viti ndaj skuadrës që i ka shënuar rekord golash

Pogba sot pritet të kthehet në fushë pas një viti ndaj skuadrës që i ka shënuar rekord golash

Mesfushori i Juventusit, Paul Pogba ka një rekord mbresëlënës kundër Torinos dhe mund të kthehet në aksion kundër Granatave sonte, pothuajse një vit pas paraqitjes së tij të fundit zyrtare me Manchester United.

Reklama

Pogba nuk është paraqitur ende për Bianconerët që nga kthimi në klub në verë, pasi pësoi një dëmtim të rëndë të meniskut në turneun parasezonal të Juves.

Në fakt, hera e fundit që Pogba u paraqit në një ndeshje zyrtare ishte në humbjen 4-0 të Manchester United kundër Liverpool më 19 prill 2022.

Gjatë konferencës së tij për shtyp para ndeshjes të hënën, Allegri tha se Pogba do të jetë i disponueshëm kundër Torinos sonte dhe se ai mund të bëjë paraqitjen e tij të parë këtë sezon nga stoli.

Megjithatë, rikthimi i mundshëm i francezit do të rrisë ndjeshëm opsionet në dispozicion të Allegrit në mesfushë.

Konfirmohet: Juventusi nuk do t'i shpëtojë as ndëshkimit nga UEFA
Lexo po ashtu Konfirmohet: Juventusi nuk do t'i shpëtojë as ndëshkimit nga UEFA

Pogba krenohet me një rekord mbresëlënës në Derby della Mole, pasi ka shënuar kundër Torinos në tre raste të veçanta.

Asnjë lojtar tjetër në asnjërën skuadër nuk ka shënuar aq shumë në ndeshje./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pesë trajnerët që mund të zëvendësojnë Ten Hagun te Man United

Pesë trajnerët që mund të zëvendësojnë Ten Hagun te Man United

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Stadiumi i Barcelonës sot nuk njihet: Shikoni si duket pas fillimit të rinovimit

Stadiumi i Barcelonës sot nuk njihet: Shikoni si duket pas fillimit të rinovimit

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Kalo në kategori