LAJMI I FUNDIT:

Pogba, De Ligt, Balotelli – 11 lojtarë që e pësojnë shkaku i Raiolas

Pogba, De Ligt, Balotelli – 11 lojtarë që e pësojnë shkaku i Raiolas
Mino Raiola(Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images/Guliver)

Dënimi i super agjentit, Mino Raiola, do të thotë një verë e mërzitshme për fansat e futbollit.

Reklama

Agjenti italian u dënua fillimisht nga Federata e Futbollit të Italisë për tre muaj mosushtrim të detyrës për marrëveshje në transferimet e lojtarëve, ndërsa tani edhe FIFA e ka mbështetur atë vendim.

Të gjitha lajmet nga Mino Raiola
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Mino Raiola

“Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s e mbështet plotësisht vendimin e Federatës së Futbollit të Italisë për dënimin ndaj Mino Raiolas, ku ky vendim do të jetë i plotfuqishëm në të gjithë botën”, thuhet në njoftimin e shtëpisë më të madhe të futbollit në botë.

Dënimi i agjentit italian do të thotë që disa lojtarë nuk do të mund të ndërrojnë skuadër gjatë afatit kalimtar të kësaj vere, por duhet të presin afatin e janarit.

Lojtarët si, Gianluigi Donnarumma, Kenny Tete, Matthijs De Ligt, Kostas Manolas, Blaise Mautidi, Paul Pogba, Marco Verratti, Henrikkh Mkhitaryan, Moise Kean, Mario Balotelli dhe Patrick Kluivert, janë në menaxhimin e Raiolas.

Lojtarët e menaxhuar nga agjenti italian nuk do të mund të ndryshojnë skuadër, pasi edhe vetë agjenti nuk do të lejojë që ai mos të përfshihet në bisedime. /Telegrafi/

(Foto: The Sun)

Në trend Sport

Më shumë
Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Boks
Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

La Liga
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Kalo në kategori