Paris Saint-Germain raportohet se e ka informuar Mauricio Pochettinon se në fund të këtij sezoni, do të shkarkohet nga pozita e trajnerit, raporton gazetari i L’Equipe – Hadrien Grenier.

Argjentinasi përkundër lojtarëve me emër që i ka në skuadër, ai nuk po arrin të gjejë formulën e taktikës që i fiton ndeshje.

Rasti më i fundit është ai i eliminimit nga Kupa e Francës prej Nices, andaj bordi i klubit në një takim të mbajtur, ka marrë vendim që ta shkarkojë në fund të sezonit.

Pochettino është i gatshëm po ashtu të largohet nga Parku i Princave, pasi thuhet se është në bisedime me Manchester United.

Natyrisht se për argjentinasin do të ishte më e lehtë të menaxhonte Djajtë e Kuq, duket ditur se te PSG ka yje si Lionel Messi, Kylian Mbappe, Sergio Ramos dhe Neymar, që të gjithë duan të jenë të rëndësishëm.

Andaj, për ish-trajnerin e Tottenhamit mund të thuhet se aventura në Francë ka përfunduar dhe pritet një rikthim në Ligën Premier. /Telegrafi/