0Shares

Menaxheri i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino sfidon Interin të flasë me kryetarin e klubit, Daniel Levyn, në qoftë se ata duan mbrojtësin Toby Alderweireld.

Është raportuar dje se Nerazzurët po kërkojnë të nënshkruajnë me qendërmbrojtësin belg në afatin kalimtar të verës, por kryetari i Spurs është i famshëm për marrëveshje të vështira.

Kështu, e ka cilësuar trajneri i klubit edhe interesimin e Interit për mbrojtësin belg, duke i këshilluar italianët të bisedojnë me Levyn.

Interi ia vë syrin Bernardo Silvas Interi ia vë syrin Bernardo Silvas

“Bisedoni me Danielin”, ka thënë fillimisht Pochettino duke buzëqeshur në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes së rëndësishme në kampionat ndaj Chelseat.

“Disa klube janë të interesuara për disa lojtarë. Është shumë e qartë se ata duhet të trokasin në derën e Daniel Levyt”, përcjell Telegrafi.

“Lojtarët që do të largohen nga klubi janë gjithmonë një vendim i klubit. Të gjithë lojtarët kanë kontratë për dy ose tre vitet e ardhshme dhe nuk jemi të shqetësuar”.

Interi fillon bisedimet për Rodriguezin dhe Fabinhon Interi fillon bisedimet për Rodriguezin dhe Fabinhon

“Unë ftoj klubet që duan lojtarë nga Tottenhami që të vizitojnë terrenin e trajnimit dhe të takohen me kryetarin tonë. Askush nuk ka dyshime për Tobyn, askush”, përfundoi trajneri argjentinas.

Ndryshe, para disa ditëve, përveç Alderweireldit u flit edhe për interesimin ndaj mbrojtësit tjetër të skuadrës, anglezit Kyle Walker. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)