Viktoria Plzen me fitoren 2-1 ndaj Romës në ndeshjen e fundit në Grupin G të Ligës së Kampionëve, arriti të sigurojë eliminatoret e Ligës së Evropës.

Golat për skuadrën çeke i shënuan Jan Kovarik (62′) dhe Tomas Chory (72′) dhe Cengiz Under (68′).

Lojtari i ndeshjes ishte sulmuesi Chory, por me notë të lartë u vlerësua edhe golashënuesi tjetër Kovarik.

Mbrojta e Plzen ishte në nivelin e duhur, ashtu edhe si mesfusha, ndërsa vlen të përmendet Patrik Hrosovsky.

Te Roma ishte më i miri Under, ndërsa me notë të lartë u vlerësuan edhe Kostas Manolas e Steven N’Zonzi.

Ata që dëshpëruan ishin Luca Pellegrini dhe Patrik Schick, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Viktoria Plzen:

Roma:

/Telegrafi/