LAJMI I FUNDIT:

“Plotësisht e panevojshme” – ndërhyrja brutale e Ayew ndaj Fernandes çoi në një përleshje masive në miqësoren United-Palace

“Plotësisht e panevojshme” – ndërhyrja brutale e Ayew ndaj Fernandes çoi në një përleshje masive në miqësoren United-Palace

Fred dhe Bruno Fernandes u përfshinë në një përleshje me Jordan Ayew gjatë miqësore së Manchester United ndaj Crystal Palace.

Djajtë e Kuq ishin në aksion këtë pasdite në Melburn kundër rivalëve të tyre në Ligën Premier, ndërsa po vazhdojnë turneun e tyre në Australi.


Golat e Anthony Martial, Marcus Rashford dhe Jadon Sancho siguruan një fitore 3-1 dhe shënuan tri fitore nga tre deri më tani në para-sezon.

Sa herë që e preku topin, Maguire u vërshëllye nga tifozët e Unitedit - por ai i "heshti" me një pasim maestral
Lexo po ashtu Sa herë që e preku topin, Maguire u vërshëllye nga tifozët e Unitedit - por ai i "heshti" me një pasim maestral

Joel Ward shënoi një për Palacen, por pavarësisht se i riu i United, Will Fish mori karton të kuq, ata nuk ishin në gjendje të riktheheshin.

Edhe pse ndeshja ishte vetëm miqësore, gjërat eskaluan shpejt me Ayew që u fut fort për një ndërhyrje ndaj Fernandes, diçka që tërboi lojtarët e United.

Jordan Ayew realizoi këtë sfidë të rëndë ndaj Bruno Fernandes gjatë miqësores së sotme

Mesfushori brazilian Fred ishte i pari në skenë teksa u përball me asin e The Eagles, ndërsa trajneri i tij Erik ten Hag e shfryu tërbimin e tij në ndërhyrjen te gjyqtari i katërt.

Fred vazhdoi të shtynte Ayewn, i cili disi tërhiqej, pas ndërhyrjes, pasi lojtarët e tjerë vërshuan në drejtim të tij.

Gjërat kërcënuan të ktheheshin të këqija pasi të dy grupet e lojtarëve filluan të shtyjnë dhe të shtyjnë

Edhe komentuesit nuk mund ta besonin atë që po shikonin, pasi ata e përshkruan veprimin e Ayeë si “plotësisht të panevojshëm”.

Për fat të mirë gjërat u qetësuan shpejt, por kjo nuk e ndaloi yllin e Palaces, Jean-Philippe Mateta që të prodhonte një tjetër skenë ndaj Donny van de Beek vetëm disa minuta më vonë. /Telegrafi/

Një numër lojtarësh të tjerë më pas u përfshinë teksa u përpoqën t'i ndaninFredi më pas vrapoi për t'u përballur me asin e Pallatit ndërsa ata u përfshinë në një ndeshje me shtytje

Në trend Sport

Më shumë
Skena të shëmtuara pas finales Trepça-Ylli: Përleshje në palestrën

Skena të shëmtuara pas finales Trepça-Ylli: Përleshje në palestrën "Minatori" - theren dy persona

Sport
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Man City e sheh ish-lojtarin e tyre si zëvendësuesin perfekt të Guardiolas

Man City e sheh ish-lojtarin e tyre si zëvendësuesin perfekt të Guardiolas

Premier League
Si mund të luajë Bayernin nën urdhrat e Kompanys dhe me katër transferime

Si mund të luajë Bayernin nën urdhrat e Kompanys dhe me katër transferime

Bundesliga
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
Tifozët pretendojnë se ‘futbolli ka vdekur’ pasi dolën detaje të reja të Ligës së Kampionëve

Tifozët pretendojnë se ‘futbolli ka vdekur’ pasi dolën detaje të reja të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori