Pirlo: Dybala nuk luajti edhe aq mirë, Ferencvaros na shkaktoi shumë probleme

Andrea Pirlo ka thënë se Paulo Dybala nuk e kishte ndeshjen e tij e tij më të mirë në fitoren 2-1 të Juventusit përballë Ferencvarosit në Ligën e Kampionëve.

Argjentinasi luajti për 62 minuta, për t’u zëvendësuar më pas nga Alvaro Morata që e shënoi golin e fitores.

Pirlo e di se ishte një paraqitje e dobët e tyre, pasi kishin përballë një skuadër që nuk mund të krahasohet me cilësitë që kanë.

Lexo po ashtu Shënoi golin dhe festoi sikurse portugezi - në fund Uzuni e Ronaldo shkëmbyen fanellat

“Dybala nuk e kishte ndeshjen e tij më të mirë. Ai ishte i lënduar dhe mori antibiotik gjatë javës. Andaj është normale që atij i duhet kohë që të rikthehet”, ka thënë trajneri i Zonjës së Vjetër.

“Ajo çfarë na nevojitej ne ishte një start i mirë, që nuk e gjetëm dhe më pas gjërat u vështirësuan. Unë prisja më shumë nga lojtarët, por Ferencvaros na krijoi probleme, gjë që nuk e kishim të lehët as në mbrojtje”.

Lexo po ashtu Luajti në baltën e Beratit, titullar ndaj Juves - shënon dhe më pas feston si Ronaldo para syve te portugezit - e gjitha kjo bëhet virale për pak minuta

“Ne duhej të dilnim më shumë përpara, mirëpo që nuk mund të krijonim lojë të rrjedhshme”, ka shtuar më tej Pirlo.

Juventusi arkëtoi nëntë pikë në katër javë të zhvilluara, duke kaluar kështu fazën e grupeve. /Telegrafi/

Perez po e bën atë që askush nuk e ka bërë deri më tani – krijon

Perez po e bën atë që askush nuk e ka bërë deri më tani – krijon "një strukturë të re të pronësisë" të Real Madridit

Nga rrahja e kryetarit të ‘Intelektualëve’ deri tek dërgimi i Valon Zymberit dhe dy personave tjerë në mbajtje – e gjithë situata

Superliga
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo - në super formë para Lojërave Olimpike