LAJMI I FUNDIT:

Pioli flet për gjendjen shëndetësore të Maignan pas lëndimit të gjurit në Ligën e Evropës

Pioli flet për gjendjen shëndetësore të Maignan pas lëndimit të gjurit në Ligën e Evropës

Portieri i Milanit, Mike Maignan, do t’i nënshtrohet testeve mjekësore sot (e premte) pas lëndimit të gjurit, por trajneri Stefano Pioli ka besim se francezi nuk ka pësuar ndonjë lëndim të rëndë.

Maignan u detyrua të largohet nga fusha vetëm pas 21 minutave në fitoren me rezultat 3-1 të Milanit në duelin ndaj Slavia Prahës mbrëmjen e së enjtes.

Pioli përditësoi gjendjen shëndetësore të portierit në konferencën pas ndeshjes, duke përjashtuar ndonjë lëndim të rëndë.


“Mike ndjeu dhembje në gjurin e tij, por nuk duket diçka shqetësuese. Do ta shohim, por mund të them se nuk do të zgjasë shumë”, ka thënë Pioli.

Sipas asaj që raporton Sky Sport Italia, Maignan do t’i nënshtrohet testeve mjekësore në Milan sot gjatë ditës.

Arteta dëshiron të nënshkruajë me lojtarin që vlen mbi 30 milionë euro, po që Milani e ka huzuar
Lexo po ashtu Arteta dëshiron të nënshkruajë me lojtarin që vlen mbi 30 milionë euro, po që Milani e ka huzuar

Ai pësoi një traumë në gjurin e tij të djathtë, por artikulacionet duket se janë të qëndrueshme raporton Sky Sport.

Reprezentuesi francez këtë sezon ka mbajtur 14 porta të paprekura në 36 ndeshje të luajtura gjithsej, duke pësuar në total 45 gola./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Nico Williams drejt Ligës Premier?

Nico Williams drejt Ligës Premier?

La Liga
“Është ende një ëndërr”, ish-objektivi i Barcelonës mbetet i vendosur t’u bashkohet atyre në të ardhmen

“Është ende një ëndërr”, ish-objektivi i Barcelonës mbetet i vendosur t’u bashkohet atyre në të ardhmen

La Liga
Ballkani ndalet në Podujevë nga Hamruni, synon kualifikimin në ndeshjen e kthimit

Ballkani ndalet në Podujevë nga Hamruni, synon kualifikimin në ndeshjen e kthimit

Ligat tjera
Alexander-Arnold nuk heziton të emërojë lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Alexander-Arnold nuk heziton të emërojë lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Ndërkombëtare
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Kalo në kategori