LAJMI I FUNDIT:

Philadelphia fiton derbin e mbrëmjes ndaj Oklahomas, kapioni mposhtet nga Orlando

Philadelphia fiton derbin e mbrëmjes ndaj Oklahomas, kapioni mposhtet nga Orlando
OKLAHOMA CITY, OK- FEBRUARY 28: Ben Simmons #25 and Tobias Harris #33 of the Philadelphia 76ers high five against the Oklahoma City Thunder on February 28, 2019 at Chesapeake Energy Arena in Oklahoma City, Oklahoma. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2019 NBAE (Photo by Zach Beeker/NBAE via Getty Images)

Philadelphia 76ers ka arritur të marrë një fitore tejet të rëndësishme në përballje me Oklahoma City Thunder.

Reklama

Në derbin e mbrëmjes në NBA qëu zhvillua në Chesapeake Energy Arena të Oklahomas, fitues ka dal skuadra mysafire me katër pikë diferencë 104:108.

Qysh në çerekun e parë mysafirët krijuan një epërsi prej 11 pikëve dhe deri në fund të ndeshjes arritën ta mbanin rezultatin duke luajtur një mbrojtje të fortë edhe pse i mungoi qendra Joel Embiid.

Në anën tjetër vendasit ishin të hendikepuar në këtë takim pasi në parket nuk ishte shkaku i një lëndimi të lehtë basketbollisti më në formë në NBA, Paul George.

Thobias Harris me 32 pikë e pesë kërcime ishte më efikasit në këtë fitore të mysafirëve, ndërsa me lojë të mirë u dallua edhe Jimmy Butler që shtoi 20 pikë të tjera.

Russell Westbrook arriti një tjetër ‘Triple Double’ me 23 pikë, 11 kërcime e 11 asistime.

Me 23 pikë kontribuoi edhe Grant për vendasit por që nuk ishin të mjaftueshme për fitore.

Mungesën e yllit kryesor e ka vuajtur edhe kampioni në fuqi Golden State Warriors, që pa Kevin Durant në parket ka humbur nga Orlando Magic 103:96.

Aaron Gordon me 22 pikë e 15 kërcime ishte më meritori për këtë fitore të Magic, ndërsa për mysafirët Steph Curry ishte më efikasi me 33 pikë. /Telegrafi/

Rezultatet:

Indiana Pacers – Minnesota Timberwolves 122:115

Orlando Magic – Golden State Warriors 103:96

New York Knicks – Cleveland Cavaliers 118:125

Houston Rockets – Miami Heat 121:118

Oklahoma City Thunder – Philadelphia 76ers 104:108

Denver Nuggets – Utah Jazz 104:111


Në trend Sport

Më shumë
Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Ligue 1
Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Liga e Kampionëve
Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori