LAJMI I FUNDIT:

Pesë yjet që Pochettino mund t’i largojë nga Chelsea në verë

Pesë yjet që Pochettino mund t’i largojë nga Chelsea në verë

Chelsea do të shesë disa lojtarë këtë verë në mënyrë që të financojë një rindërtim të skuadrës për trajnerin e mundshëm Mauricio Pochettino.

Reklama

Strategu argjentinas është në pozicionin ideal për të marrë postin e menaxhuesit të ekipit në Stamford Bridge këtë javë.

Dhe ish-trajneri i Tottenhamit beson se mund t’i transformojë Blutë që luftojnë për titullin e Ligës Premier sezonin e ardhshëm.

Me Pochettinon si trajner, a mundet ndonjë skuadër t'i bëjë ballë Chelseat me këtë formacion?
Lexo po ashtu Me Pochettinon si trajner, a mundet ndonjë skuadër t'i bëjë ballë Chelseat me këtë formacion?

Ai ka të ngjarë të sjellë me vete në klub asistentët e vjetër Jesus Perez, Toni Jiminez dhe djalin e shkencëtarit sportiv Sebastiano.

Megjithatë, për ta arritur këtë, mendohet se ai do të përpiqet të zvogëlojë skuadrën e fryrë të Chelsea që mburret me mbi 30 lojtarë.

Mauricio Pochettino ka arritur marrëveshje në parim me Chelsean
Lexo po ashtu Mauricio Pochettino ka arritur marrëveshje në parim me Chelsean

Raheem Sterling, Marc Cucurella, Mason Mount, Christian Pulisic dhe Eduard Mendy thuhet se nuk janë në planet e Pochettinos.

Me shitjen e tyre, Chelsea ka mundësi të blejë një sulmues dhe një mesfushor, pozicione këto që duhet forcuar me patjetër nga Blutë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Kalo në kategori