Kur flasim për golashënuesit më të mirë në këtë fillim sezoni, atëherë po që ka befasi.

Reklama

I pari në top pesë ligat e mëdha evropiane deri më tani është Anthony Modeste me 11 gola në nëntë ndeshje.

Koln 3-0 Hamburg: Notat e lojtarëve, Mavraj më i miri në mbrojte (Foto) Koln 3-0 Hamburg: Notat e lojtarëve, Mavraj më i miri në mbrojte (Foto)

Pas tij vijnë Edinson Cavani dhe Edin Dzeko me dhjetë gola.

Top pesëshja mbyllet nga Alexandre Lacazette dhe Ciro Immobile me nga nëntë gola. /Telegrafi/