Koln ka fituar ndaj Hambugut me rezultat 3-0.

Reklama

Në fitoren e vendaseve nga minuta e parë luajti dhe Mërgim Mavraj dhe ishte më i miri në mbrojte.

Lojtari i ndeshjes ishte anësori Marcel Risse, i cili asistoi dy herë bë këtë takim, kurse pas tij me notën më të lartë u vlerësua, Anthony Modeste me tre golat e tij, por edhe me një penallti të humbur. /Telegrafi/

Notat e lojtarëve të Kolnit:

capture-20161030-195816

Mavraj u vlerësua me notën 7.8 dhe ishte në mesin e më të mirëve në fushë.

Notat e lojtarëve të Hamburgut:

capture-20161030-195834