LAJMI I FUNDIT:

Pesë kandidatët e mundshëm për t’u bërë kapiten i Manchester United – Maguires i është thënë të largohet

Pesë kandidatët e mundshëm për t’u bërë kapiten i Manchester United – Maguires i është thënë të largohet

Harry Maguires i është thënë se është i lirë të largohet nga Manchester United këtë verë, me Erik ten Hag që dëshiron të përdorë afatin e transferimeve për të rifreskuar skuadrën e tij.

United po kërkon të fitojë deri në 50 milionë euro nga shitja e mbrojtësit. Ai mund t’i bashkohet lojtarëve të tjerë të padëshiruar si, Fred, Scott McTominay dhe Jadon Sancho përpara mbylljes së afatit më 1 shtator.

Edhe nëse Maguire qëndron – dhe kjo është një mundësi, duke pasur parasysh se ai ka dy vjet të mbetura në kontratën e tij dhe do të hezitojë të heqë dorë nga paga e tij – por shiriti i kapitenit do t’i hiqet.

Ndryshimi i madh i rregullave do t'u kursejë klubeve angleze shumë para në tregun e transferimeve
Lexo po ashtu Ndryshimi i madh i rregullave do t'u kursejë klubeve angleze shumë para në tregun e transferimeve

Anglezi kaloi pjesën më të madhe të sezonit të kaluar në stolin e zëvendësuesve dhe Ten Hag dëshiron ta ricaktojë kapitenin e ri.

Mirror Football hedh një vështrim në pesë alternativa që Ten Hag duhet të marrë parasysh.

Man Utd duhet të shesë 12 lojtarë këtë verë për të blerë një qendërsulmues të ri
Lexo po ashtu Man Utd duhet të shesë 12 lojtarë këtë verë për të blerë një qendërsulmues të ri

Bruno Fernandez, Raphael Varane, Lisandro Martinez, Luke Shaw dhe Marcus Rashford shihen si lojtarët me potencial të madh për të qenë lider në fushë për United.

Mirëpo, kësaj liste i prinë dukshëm mesfushori portugez, që edhe në sezonin e kaluar kishte mbajtur në krah shiritin kur në fushë nuk ishte Maguire. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

La Liga
Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

La Liga
Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Premier League
Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Premier League

"Shihemi sërish Arda" - Real Madridi ka gjetur destinacionin perfekt për huazimin e Guler

La Liga
Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

La Liga
Kalo në kategori