Në mediat ndërkombëtare ka bërë bujë lajmi i fejesës së Destry Allyn Spielberg, vajzës së vogël të regjisorit të famshëm, Steven Spielberg.

23-vjeçarja konfirmoi përmes një postimi në Instagram se aktori Genc LeGrand i ka propozuar dhe ajo ka thënë ‘po’.

Ndërsa Hollywood Life i ka listuar pesë gjëra që duhet t’i dini për aktorin shqiptar:

Vajza e Steven Spielberg është fejuar me aktorin Genc Legrand Vajza e Steven Spielberg është fejuar me aktorin Genc Legrand

Genci dhe Destry janë në lidhje që nga viti 2017

View this post on Instagram

“can you please post a photo of us together?” – destry

A post shared by Genc leGrand (@legrandgenc) on Dec 27, 2017 at 4:22pm PST

Çifti për herë të parë u shfaqën bashkë në një postim në rrjetet sociale në dhjetor të vitit 2017. Aktori e kishte shpërndarë një fotografi të tyre teksa qëndronin në një anije. Që atëherë, ata janë paraqitur bashkë në disa raste.

Është rritur në Evropë

View this post on Instagram

like perfect tourists

A post shared by Genc leGrand (@legrandgenc) on Mar 2, 2018 at 11:58am PST

Aktori, i cili jeton në Los Angeles, është rritur në Evropë, ndërsa është zhvendosur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për të ndjekur një karrierë në aktrim. Ka diplomuar në Institutin Lee Strasberg për Teatër dhe Film. Genci ka lindur në Zvicër, mirëpo thuhet se është me origjinë nga Tetova.

Studimet e tij janë fokusuar në aktrimin metodik

Edhe pse ka studiuar një metodë të caktuar të aktrimit, ai akoma përpiqet ta përfshijë spontanitetin në paraqitjet e tij. Karakteret e tij mund të jenë të ndryshëm, duke nisur nga personazhet e nivelit të ulët e deri te personat inteligjentë.

Ka punuar në xhirimet e adaptimit të “West Side Story” të Steven Spielberg

(Foto: Frazer Harrison/Getty Images for Tribeca Enterprises/Guliver)

Sipas rezymesë së tij, Genci ka punuar në filmin e radhës të vjehrrit të ardhshëm. Projekti i ri do të vijë me Ansel Elgort dhe Rachel Zegler në rolet kryesore.

Talentet e shumta

View this post on Instagram

East coasting

A post shared by Genc leGrand (@legrandgenc) on Aug 12, 2019 at 12:42pm PDT

Genci është një person me shumë talente! Përveçse i flet katër gjuhë (anglisht, frëngjisht, shqip dhe gjermanisht), ai luan futboll dhe badminton, noton dhe stërvitet me biçikletë. Njëherësh, pikturon, gatuan dhe e di vallëzimin bazë të xhazit.

/Telegrafi/