LAJMI I FUNDIT:

Përveç Ligës së Kampionëve, Milani dhe Interi luftojnë edhe për katër shënjestra të njëjta

Përveç Ligës së Kampionëve, Milani dhe Interi luftojnë edhe për katër shënjestra të njëjta

Në krye të përgatitjeve për ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, Milani dhe Interi mund të jenë gjithashtu të vendosur për të luftuar në tregun e transferimeve, pasi të dy klubet thuhet se po monitorojnë katër objektiva të njëjtë.

Reklama

Të dyja skuadrat raportohet gjerësisht se janë në treg për një sulmues të ri.

Për kuqezinjtë, është rasti për të hequr presionin nga 36-vjeçari Olivier Giroud pas dështimit të Divock Origit, ndërsa Nerazzurrët janë në kërkim të një partneri afatgjatë për Lautaro Martinez.

Nga deklarata e Inzaghit kuptohet se me çfarë përballet nesër Milani
Lexo po ashtu Nga deklarata e Inzaghit kuptohet se me çfarë përballet nesër Milani

Sipas Il Quotidiano Sportivo, të dy klubet thuhet se janë të interesuara për të blerë italianin e talentuar, Mateo Retegui nga Tigre, ku ai aktualisht kryeson listat e golashënuesve të ligës së Argjentinës për sezonin 2022/2023.

Një tjetër opsion në sulm për të dyja palët është sulmuesi belg 23-vjeçar Lois Openda nga Lens, i cili ka arritur deri në 19 gola në sezonin e tij debutues në Ligue 1.

Pioli zbulon strategjinë e Milanit për ta eliminuar Interin
Lexo po ashtu Pioli zbulon strategjinë e Milanit për ta eliminuar Interin

Ka edhe dy lojtarë të rinj në Serie A për të cilët janë të interesuar të dy klubet, përkatësisht Giorgio Scalvini i Atalantas dhe Tommaso Baldanzi i Empolit, përkatësisht 19 dhe 20 vjeç. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Liga e Kampionëve
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë
Barcelona mund të hasë në vështirësi në blerjen përfundimtare të kartonit të Joao Felix

Barcelona mund të hasë në vështirësi në blerjen përfundimtare të kartonit të Joao Felix

La Liga

"Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona

La Liga
Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

Liga e Kampionëve
Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Ligat tjera
Kalo në kategori