Juventusi ka një sërë yjesh të Chelseat në vështrimin e tyre dhe ata gjithashtu po ndjekin nga afër Christian Pulisic dhe Hakim Ziyech.

Sanksionet e vendosura ndaj klubit të Londrës Perëndimore nga qeveria britanike pas pushtimit rus të Ukrainës i kanë futur Blutë në kaos dhe ka një shans të vërtetë që një numër i madh lojtarësh të largohen gjatë verës si rezultat.

Biankonerët tashmë po punojnë për të nënshkruar me Antonio Rudiger dhe Jorginhon, dhe ata mund të vazhdojnë me shpenzime në Angli.

Edhe Jorginho pritet t'i bashkohet Juventusit nga Chelsea Edhe Jorginho pritet t'i bashkohet Juventusit nga Chelsea

Siç raportohet nga La Gazzetta dello Sport, Juventusi po i kushton vëmendje dyshes tjetër të Chelseat, Christian Pulisic dhe Hakim Ziyech, të cilët të dy kanë kontrata mjaft të gjata me klubin.

Megjithatë, asnjë nga lojtarët nuk është opsioni kryesor i Biankonerëve, pasi Juventusi është ende i fokusuar në përpjekjen për të marrë sulmuesin e Romës, Nicolo Zaniolo.

Gjithçka varet nga e ardhmja e sulmuesit argjentinas Paulo Dybala, kontrata e të cilit skadon me klubin në fund të këtij sezoni. Nëse ai largohet, një sulmues i profilit të lartë do të sillet për ta zëvendësuar. /Telegrafi/