LAJMI I FUNDIT:

Përse i dështoi Liverpoolit transferimi i Zakarias, më pas mori Arthur Melon

Përse i dështoi Liverpoolit transferimi i Zakarias, më pas mori Arthur Melon

Sipas raportimeve në Itali, Arthur Melo ishte zgjedhja e dytë për Liverpoolin në ditën e fundit të transferimit, pasi fillimisht ata kishin kërkuar nga Juventusi për Denis Zakarian, i cili përfundoi te Chelsea.

Reklama

Bianconerët mundën të hiqnin qafe dy nga mesfushorët që ishin të tepërt në planet e Massimmilano Allegrit në orët e fundit të afatit kalimtar të verës.

Arthur u transferua në Liverpool në formë huazimi për katër milionë euro me një opsion blerjeje për 37.5 milionë euro të tjera.

Pronari i Chelseat me revolucion në kontratat e lojtarëve - diçka që nuk është parë në Ligën Premier, por as në Evropë
Lexo po ashtu Pronari i Chelseat me revolucion në kontratat e lojtarëve - diçka që nuk është parë në Ligën Premier, por as në Evropë

Disa orë më vonë, Zakaria përfundoi transferimin e tij te Chelsea – edhe pse nuk u njoftua deri në orët e para të ditës së martë dhe ai realizoi testet e tij mjekësore në Torino – në huazim për tre milionë euro me opsion blerjeje për 28 milionë euro plus 5 milionë bonuse.

Sipas Calciomercato.com, Liverpool fillimisht kishte kërkuar Zakarian, por nuk mund të binte dakord për një marrëveshje me klubin ose lojtarin.

Në vend të kësaj, ata iu drejtuan planit të tyre B, që ishte mesfushori brazilian Arthur, dhe shpejt realizuan transferimin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Përfaqësuesja e Kosovës
Babai i Messit lëshon deklaratën bombastike: Leo dëshiron të rikthehet te Barcelona

Babai i Messit lëshon deklaratën bombastike: Leo dëshiron të rikthehet te Barcelona

La Liga
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Premier League
Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Ligat tjera
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Kalo në kategori