Chelsea është duke e kërkuar me ngulm transferimin e Sergio Reguilon nga Real Madridi.

The Blues thuhet se kanë arritur marrëveshje personale me mbrojtësin e majtë, mirëpo jo gjithçka po shkon për ta sipas planit.

Sipas asaj që raporton The Mirror, Frank Lampard e ka aktualisht të vështirë të transferojë Reguilonin, që ka shpërthyer në këtë edicion që përfundoi te Sevilla.

Lojtari ishte në huazim te skuadra spanjolle nga Los Blancos, mirëpo Zinedine Zidane nuk e do atë në skuadër.

Nga kjo situatë, Chelsea dëshiron të përfitojë dhe të transferojë atë në Stamford Bridge, por fillimisht duhet të largojë Marcos Alonson dhe Emerson Palmierin.

Braziliano-italiani ka gjasa më të mëdha që të largohet nga blutë, derisa spanjolli ka gjasa që të qëndrojë dhe të rivalizojë Reguilonin për vendin e titullarit.

Skuadra londineze është duke e kërkuar edhe Ben Chilëellin e Leicester Cityt, mirëpo operacioni është tejet i vështirë, shkaku që Dhelprat e duan 80 milionë euro nga shitja e lojtarit, derisa spanjolli vlen vetëm 25 milionë. /Telegrafi/