Rafa Benitez do të jetë trajner i ri i Evertonit.

Reklama

Trajneri spanjoll po rikthehet në Evropë, pas aventurës në Kinë.

Benitez që ishte në të kalurën trajner i skuadrave si Liverpooli, Chelsea dhe Newcastle United, do e marr drejtimin e Toffes.

“E dimë ku jeton, mos nënshkruaj” – tifozët e Evertonit me baner kërcënues për Benitezin “E dimë ku jeton, mos nënshkruaj” – tifozët e Evertonit me baner kërcënues për Benitezin

Fabrizio Romano raporton se spanjolli ka nënshkruar kontratën me skuadrën nga Liga Premier dhe pritet të bëhet shumë shpejt edhe zyrtarizimi.

Ai ka nënshkruar kontratë deri në vitin 20204, pas dy javësh bisedimesh me Evertonit.

Kujtojmë se Benitez ishte kërcënuar pak ditë më parë nga tifozët e skuadrës angleze që të mos nënshkruante me klubin e tyre, shkaku që ishte strateg i rivalit lokal, Liverpoolit. /Telegrafi/

Reklama