LAJMI I FUNDIT:

Perisic dëshiron të largohet nga Tottenhami dhe të kthehet te Interi

Perisic dëshiron të largohet nga Tottenhami dhe të kthehet te Interi

Ivan Perisic thuhet se do të largohet nga Tottenham Hotspur pas vetëm një sezoni dhe dëshiron të kthehet në Inter.

Reklama

Sipas gazetës italiane Tuttosport, kroati mund të largohet nga Londra e Veriut pas një sezoni të dobët në Ligën Premier, ë të cilin Spurs aktualisht janë jashtë top katërshes.

Largimi i Antonio Conte në mars, njeriut që solli Perisic në Tottenham, vetëm sa ka rritur gjasat që 34-vjeçari të mos luajë për Spurs sezonin e ardhshëm.

Ky medium pretendon se Perisic mund të ndikohet nga nostalgjia e kohës së tij me Nerazzurrët, pasi kishte fituar një Scudetto dhe Coppa Italia në dy vitet e fundit të qëndrimit të tij prej gjashtë sezoneve në Giuseppe Meazza.

Interi thuhet gjithashtu se shpreson të ulë koston e përgjithshme të pagave të lojtarëve, por megjithatë të mbajë nivelin e konkurrencës brenda skuadrës, gjë që mund ta bëjë Perisic, në moshën 34-vjeçare, një perspektivë interesante për sezonin e ardhshëm.

Në rast rikthimi të Perisic, emri që rrezikon të largohet është Robin Gosens, i cili ka pasur ulje-ngritje që nga transferimi i tij nga Atalanta dhe largimi i tij mund të sjell rreth 20 milionë euro në arkat e klubit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Ndërkombëtare
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

NBA
Real Madrid i përgjigjet akuzave për ryshfet

Real Madrid i përgjigjet akuzave për ryshfet

La Liga
Kalo në kategori