LAJMI I FUNDIT:

Pereira më i miri: Chelsea 2-5 WBA, notat e lojtarëve

Pereira më i miri: Chelsea 2-5 WBA, notat e lojtarëve

Chelsea ka pësuar humbje 5-2 në shtëpi ndaj WBA-së në kuadër të javës së 30-të në Ligën Premier.

Golat për The Blues i shënuan Christian Pulisic dhe Mason Mount, derisa për mysafirët realizuan Mathejus Pereira e Callum Robinson me nga dy dhe Mbaye Duagne.

WBA ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.22, me Chelsean që u vlerësua 6.52.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë ballafaqim ishte Pereira që u notua me 9.8.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Thiago Silva që u ndëshkua me karton të kuq pas vetëm 29 minutash lojë dhe u vlerësua me 5.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:


Në trend Sport

Më shumë
Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

La Liga
Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

La Liga
Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Premier League
Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Premier League

"Shihemi sërish Arda" - Real Madridi ka gjetur destinacionin perfekt për huazimin e Guler

La Liga
Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

La Liga
Kalo në kategori