LAJMI I FUNDIT:

Penza dhe Bashkimi zhvillojnë sfidën vendimtare për një vend në finale

Penza dhe Bashkimi zhvillojnë sfidën vendimtare për një vend në finale
(Foto: basketbolli.com)

Të mërkurën (nesër) me fillim nga ora 20:00 zhvillohet ndeshja e tretë gjysmëfinale e ‘play-offit’ në Superligën e Femrave mes Penzës dhe Bashkimit, ku do të përcaktojë se kush do të kualifikohet në finale.

Reklama

Në dy takimet e mëparshme në ‘play-off’, të dyja skuadrat shënuan nga një fitore ndaj njëra-tjetrës si mysafir. Në Pejë triumfuan vashat e Bashkimit me rezultat 61-76, ndërsa në Suharekë, fituan vashat pejane me shifrat 68-82.

Skuadra pejane kishte përfunduar garat e rregullta në pozitën e dytë me 15 fitore e pesë humbje, kurse ajo prizrenase e treta me 12 fitore e tetë humbje.

Prizrenaset pas Kupës duan edhe titullin kampion, kurse pejanet për të mbrojtur titullin e fituar edicionin e kaluar.

Skuadra që kualifikohet në finale do të përballet me Prishtinën që eliminoi Trepçën dhe në ‘play-off’ do të ketë përparësinë e fushës vendase, pasi në garat e rregullta kishte 20 fitore në 20 ndeshje. Skuadra që shënon tri fitore shpallet kampion.

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kalo në kategori