LAJMI I FUNDIT:

Pensionohet Javier Mascherano

Pensionohet Javier Mascherano
(Foto: Twitter/FC Barcelona)

Ish-mesfushori i Liverpoolit dhe Barcelonës, Javier Mascherano, është pensionuar nga futbolli aktiv në moshën 36 vjeçare.

Reklama

Futbollisti me më së shumti paraqitje në histori të Argjentinës e bëri të ditur lajmin në një konferencë për shtyp te klubi i tanishëm, Estudiantes.

“Dua të njoftoj sot se po pensionohem nga futbolli profesional. Dua ta falënderoj këtë klub që ma dha mundësinë ta përfundoj karrierën në Argjentinë”, citon Sky Sports fjalët e tij.

Argjentinasi la përshtypje nën urdhrat e Rafael Benitezit te Liverpooli, ku luajti për tri sezone dhe regjistroi 139 paraqitje, para se të transferohej te Barcelona në vitin 2010.

Me Blaugranët, ai regjistroi 334 paraqitje duke fituar dy tituj të Ligës së Kampionëve, dy trofe të Kupës së Botës për Klube, si dhe nga pesë triumfe në La Liga dhe në Kupën e Mbretit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori