Penallti, kartonë të kuq dhe katër gola: Reali fiton fal 11-metërshave kundër Arsenalit

Real Madridi ka shijuar fitoren e parë në garën para sezonale të International Champions Cup.

Madrilenët triumfuan në saje të penaltive kundër Arsenalit, ku rezultati pas 90 minutave ishte i barabartë 2-2 gjersa në ekzekutimin e 11-metërshave më të saktë u treguan Los Blanmcos duke fituar 3-2.

Në fakt, Zinedine Zidane si dhe Unai Emery në plan të dytë e kishin rezultatin e ndeshjes, pasi që bën shumë ndërrime për të provuar se sa janë të përgatitur lojtarët gjatë kësaj periudhe të verës.

Pjesa e parë i takoi skuadrës londineze, e cila përmbylli 45 minutshin e parë me dy gola në epërsi.

Fillimisht gol realizoi Alexandre Lacazette nga pika e bardhë në të dhjetën minutë dhe pas 15 minutave Gunners arritën të shënonin edhe golin e dytë përmes Pierre-Emerick Aubameyang.

Theksojmë se në këtë pjesë u treguan edhe dy kartona të kuq, ku Nacho i Realit (‘5) si dhe Sokratis (’40) u përjashtuan nga ndeshja pasi morën dy kartonë të verdhë.

Pjesa e dytë i takoi komplet skuadrës spanjolle, e cila arriti të barazoi rezultatin përmes dy golave të shpejtë.

Gareth Bale e zbuti epërsinë e klubit anglez në të 56-tën minutë dhe tre minuta më vonë gjithçka barazoi Marco Asensio, i cili më vonë u lëndua rëndë dhe doli nga fusha me ndihmën e barelës.

Megjithëse te dyja skuadrat e kërkuan rrugën e golit deri në fund të takimit, asnjëra nuk arriti ta tund më rrjetën e kundërshtarit dhe kështu takimi në kohën e rregullt përfundoi 2-2.

E më mirë në ekzekutimin e 11 metërshave ishin Los Blancos, ku në fund triumfuan me rezultat 3-2.

Ndryshe, Realin takimin e radhës e ka me Atletico Madridin (e shtunë) gjersa Arsenali do të luajë kundër Lyonit (e diele). /Telegrafi/

“Ka pak Kosovë brenda meje, ndihem danez”, talenti që po mahnit Danimarkën nuk i konsideron Dardanët

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

"Unë thjesht dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes

Greenwood mund të largohet nga Man Utd për t'u bashkuar me ekipet rivale nga Liga Premier

I thjeshti, i vështiri, ideali dhe i brendshmi – katër opsionet e Barcelonës për trajnerin e ri