Peja fiton përballjen e parë ndaj Yllit

Gjysmëfinalet e “Play-off”-it filluan furishëm, ku në një sfidë shumë interesante Peja mundi kampionin aktual, Golden Eagle Yllin me rezultat 85:82 (22:19, 26:22, 23:23, 14:18).

Çereku i parë ishte kryesisht i barabartë, ku disa herë u ndërruan kryesuesit, ndërsa vendasit në fund me pesë pikë radhazi e fituan këtë pjesë 22:19.

Vendasit vazhduan me lojë të mirë në periudhën e dytë, duke e ngritur epërsinë në dhjetë pikë, 43:33, ndërsa shkuan në pushim me shifrat 48:41.

Epërsia më e lartë në ndeshje u arrit pranë rezultatit 62:50, por mysafirët nuk u dorëzuan, për të afruar rezultatin në 68:64, ndërsa periudha e tretë përfundoi me një treshe nga Alban Veseli për 71:64. Kampionët sërish tentuan në dhjetë minutat e fundit, ku afruan rezultatin në 81:79, por nuk arritën të bëjnë më shumë dhe pësuan humbje 85:82.

Te Peja u dalluan Brad Waldow me 22 pikë e dhjetë kërcime dhe Larry Thomas me 17 pikë e nëntë kërcime, kurse te Golden Eagle Ylli më i miri ishte Gëzim Morina me 16 pikë e tetë kërcime.

Ndeshja e ardhshme zhvillohet në Therandë, ndërsa në finale, kualifikohet skuadra që shënon tri fitore.

Një yll tek Bayerni, tjetri tek Barcelona – dy ekipet po përgatiten për një marrëveshje të madhe shkëmbimi

Vetëm 12 minuta lojë, Vedat Muriqi realizon gol ndaj Cadizit

Dalin pamje të reja që tregojnë veprimin që bëri Salah pas përfundimit të ndeshjes

Ish-futbollisti legjendar anglez jep një teori interesante mbi atë që ndodhi mes Salahut dhe Kloppit

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur