LAJMI I FUNDIT:

Peja fiton derbin e basketbollit ndaj Trepçës

Peja fiton derbin e basketbollit ndaj Trepçës
(Foto: basketbolli.com)

Peja ka triumfuar në derbin e javës së 26-të në Superligën e Kosovës në basketboll duke mundur Trepçën me shifrat 70-73 (23:18, 13:20, 16:25, 18:10).

Reklama

Çereku i parë ishte kryesisht i barabartë me vendasit që kishin epërsi të lehtë, ndërsa e fituan këtë pjesë 23:18. Megjithatë, pejanët kundërpërgjigjen shpejt, ku arritën të shkrijnë epërsinë dhe në pushim shkuan me dy pikë në favor të tyre, 36-38.

Loja e mirë e verdhezinjve vazhdoi në periodën e tretë, ku filluan shkëputjen në “Minatori”, ndërsa shifrat pas 30 minutash ishin 52:63. Vendasit luftuan deri në fund, por nuk arritën më shumë përveçse të afrojnë shifrat në 70-73, sa ishte rezultati përfundimtar i kësaj sfide.

Te vendasit u dallua Jamel Artis me 19 pikë e nëntë kërcime, kurse te mysafirët u dalluan Brad Waldow me 11 pikë e 20 kërcime dhe Arti Hajdari me 17 pikë.

Trepça numëron 15 fitore e 11 humbje, kurse Peja 19 fitore e shtatë humbje.

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

Ligat tjera
Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Lavdim Pireva
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori