Arsenali humbi në miqësoren ndaj Chelseat me rezultat 0-3.

Por, Blutë rrezikuan të humbasin Pedron për disa javë.

E gjitha kjo pasi spanjolli rrezikoi të pësojë një lëndim të tmerrshëm kur u godit nga portieri i Topcinjëve, David Ospina.

Gjithsesi fatmirësisht çdo gjë përfundoi mirë dhe anësori i Chelseat nuk pësoi ndonjë lëndim të rëndë.

“Çfarë goditje! Fatmirësisht gjithçka është në rregull. Faleminderit për mesazhet”, ka shkruar Pedro në Twitter. /Telegrafi/