LAJMI I FUNDIT:

Paunov: A është normale kur një burrë i rritur të kërkoj të shkoj në “kafe” me një vajzë 13-vjeçare

Paunov: A është normale kur një burrë i rritur të kërkoj të shkoj në “kafe” me një vajzë 13-vjeçare

Kryetari i Komunës së Karbnci, Viktor Paunov, qëndron në qëndrimin e tij se dje ka pasur tetnatim për rrëmbim të nxënësve të shkollës fillore “Strasho Pinxhur”. Ai ka shpërndarë sot në rrjetet sociale se nga deklarimet e stundetëve dhe dëshmitarëve, por edhe nga provat se një nxënës i ka marrë para të panjohurës (të cilat më pas i ka dorëzuar në polici) dhe nga kamerat e vëzhgimit, konstatohet se. ka pasur një përpjekje të tillë.

“A është normale kur një burrë i rritur me automjet gjatë orëve të mësimit kërkon të shkojë në “kafe” me një vajzë të mitur 13 vjeçe dhe në të njëjtën kohë vajza dukshëm e mërzitur e raporton rastin në shkollë, kurse shkolla në Ministri. i Brendshëm, të merret si një rast që nuk ishte tentativë për një gjë të tillë, kërkon kryetari i komunës, pasi MPB mohoi se ka pasur tentativë për rrëmbim” thot në dekaratën e tij Paunov.

MPB Maqedoni: “Tentimi për rrëmbim” në Karbinci është bërë për qëllime politike
Lexo po ashtu MPB Maqedoni: “Tentimi për rrëmbim” në Karbinci është bërë për qëllime politike

Ai gjithashtu më tej shtoi më tej se ka marr këcnim nga ana e Spasovskit për këtë situatë.

“Asnjë kërcënim nga ministri Spasovski, asnjë kërcënim nga informatorët që ju i dërgoni, nuk do të na trembë që të reagojmë në situata të tilla të padëshiruara. Shqetësimi im janë banorët e komunës sime Karbinci, fëmijët në shkolla, çerdhe dhe çdo qytetar në këtë komunë! Hiqni politikën nga situata reale dhe përmirësoni sigurinë në interes të të gjithë qytetarëve. Kur keni një raport nga drejtori i shkollës dhe kryetari i një komune me indikacione për një rast të tillë, kjo duhet kuptuar dhe trajtuar me qasjen më serioze. Me deklarata të tilla të ministrit, nervozizëm dhe djersitje para kamerave, qytetarët nuk ndihen të sigurt në Karbinci, ka shkruar kryetari në profilin e tij në Facebook”.

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski dje tha se do të dënohen ashpër të gjithë ata që përhapin frikë dhe pasiguri te qytetarët me lajme të rreme. Kjo vjen pas përhapjes së informacionit se dy persona kanë tentuar të marrin në makinë një vajzë nga një parashkollor në Karbintsi.

Spasovski apeloi se tragjedia nuk duhet të përdoret për qëllime politike dhe tha se nga shpirtrat e vdekur duhet të fitohen pikë politike, e në veçanti e përmendi Paunovin.

Paunov: Persona të panjohur kanë tentuar të rrëmbejnë fëmijët nga një shkollë në Karbinci të Maqedonisë
Lexo po ashtu Paunov: Persona të panjohur kanë tentuar të rrëmbejnë fëmijët nga një shkollë në Karbinci të Maqedonisë

Ditën e djeshme, në një deklaratë për media, kryetari i komunës bëri të ditur se ka pasur tentativë për rrëmbimin e fëmijëve, këtë herë nga oborri i shkollës. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Konsultimet dypalëshe për mbrojtjen Kosovë-SHBA, Departmenti Amerikan i Mbrojtjes njofton për vizitën në Prishtinë

Konsultimet dypalëshe për mbrojtjen Kosovë-SHBA, Departmenti Amerikan i Mbrojtjes njofton për vizitën në Prishtinë

Siguri
Vetura godet bashkëshortin e Shkurte Fejzës

Vetura godet bashkëshortin e Shkurte Fejzës

Lajme
“Nuk u përmbajta më, qëllova mbi të disa herë”, rasti i vrasjes së Pëllumb Meta - zbardhet dëshmia e djalit

“Nuk u përmbajta më, qëllova mbi të disa herë”, rasti i vrasjes së Pëllumb Meta - zbardhet dëshmia e djalit

Lajme
Çka na tregon një CRP e lartë? Mikrobiologia Hajdari flet për rëndësinë e kësaj analize

Çka na tregon një CRP e lartë? Mikrobiologia Hajdari flet për rëndësinë e kësaj analize

Besnike Salihu
Ngjarja e rëndë në “Don Bosko”, zbardhet rasti që kishte ndodhur dy vite më parë

Ngjarja e rëndë në “Don Bosko”, zbardhet rasti që kishte ndodhur dy vite më parë

Lajme
Plotësoi vendime për kundërvajtje fiktive me të dhëna të pasakta të qytetarëve – arrestohet polici në Gjakovë i dyshuar për ryshfet

Plotësoi vendime për kundërvajtje fiktive me të dhëna të pasakta të qytetarëve – arrestohet polici në Gjakovë i dyshuar për ryshfet

Kronika e Zezë
Kalo në kategori