LAJMI I FUNDIT:

Paunov: Persona të panjohur kanë tentuar të rrëmbejnë fëmijët nga një shkollë në Karbinci të Maqedonisë

Paunov: Persona të panjohur kanë tentuar të rrëmbejnë fëmijët nga një shkollë në Karbinci të Maqedonisë

Sot ka pasur një tentativë të re për rrëmbimin e fëmijëve, këtë herë nga oborri i shkollës. Ngjarja ka ndodhur në shkollën fillore “Strasho Pinxhur” në komunën e Karbincit. Kështu ka bërë të ditur sot kryetari i komunës, Viktor Paunov.

“Fëmijët viktima janë të klasave të 6-ta dhe të 9-ta. Cili do të ishte motivi kur dëshironi të dëmtoni fëmijët e vegjël?”, tha Paunov në një deklaratë për mediat.

Ngjarja fatkeqe ka ndodhur diku pas orës 09:30.

“Ka pasur tentativë për të rrëmbyer dy nxënës. Ajo që kam nga marrja në pyetje me hetuesit dhe bisedat me personat e pranishëm, rrëmbyesit tentuan t’i futnin në makina. Automjeti futet në hyrje të shkollës. Kamerat e sigurisë kanë kapur mjetin. Po punohet për përcaktimin e targave dhe pastrimin”, tha Paunov, duke shtuar se fëmijët janë shpëtuar vetë, por edhe me ndihmën e punonjësve të shkollës.

Ai apelon që të mos shkaktojë shumë ankth tek prindërit, por edhe tek SPB Shtip që të rrisë prezencën e policisë.

“Nuk kemi pasur kurrë më parë ngjarje të tilla. Policia duhet ta marrë këtë çështje shumë seriozisht. Shpresoj që kjo të përfundojë. Fëmijët janë mirë, prindërit janë njoftuar. E gjithë situata është kuptuar”, tha kryebashkiaku. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë

"Rreziku për pushtimin e Kosovës" - si e alarmoi CIA Shtëpinë e Bardhë për trupat serbe në kufi me Kosovën, pas sulmit në Banjskë

Lajme
Çka ndikoi që serbët të ndihen më të sigurt në Kosovë?

Çka ndikoi që serbët të ndihen më të sigurt në Kosovë?

Siguri
Fenomeni i ndryshimit të mbiemrave shqiptarë në turq në Prizren për përfitime materiale

Fenomeni i ndryshimit të mbiemrave shqiptarë në turq në Prizren për përfitime materiale

Lajme
Xhaferi: Imazhi i Kosovës në sytë e ndërkombëtarëve ka rënë

Xhaferi: Imazhi i Kosovës në sytë e ndërkombëtarëve ka rënë

Lajme
“Isha pjesëmarrës virtualisht”, Kurti sqaron mungesën e tij në Samitin e Tiranës

“Isha pjesëmarrës virtualisht”, Kurti sqaron mungesën e tij në Samitin e Tiranës

Lajme
Vrasja në Korçë, momenti kur Ilo Lluka qëllon Emiliano Pilon dhe më pas veten

Vrasja në Korçë, momenti kur Ilo Lluka qëllon Emiliano Pilon dhe më pas veten

Lajme
Kalo në kategori