LAJMI I FUNDIT:

Pas “Tomb Raider”, Alicia Vikander do të luajë në filmin e Ridley Scott

Pas “Tomb Raider”, Alicia Vikander do të luajë në filmin e Ridley Scott
(Foto: Getty Images)

Në adaptimin filmik të romanit “The Earthquake Bird” të autores britanike, Susanne Jones, që është duke e realizuar Netflix, rolin kryesor do ta luajë Alicia Vikander.

Aktorja u bë e njohur për rolet e suksesshme në filmat fantastiko-shkencorë, si “Ex Machina” dhe “Tomb Raider”.

(Foto: Getty Images)

“The Earthquake Bird” është një triler, ngjarja e të cilit është e vendosur në Japoni.

Të gjitha lajmet për Alicia Vikander
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet për Alicia Vikander

Filmi flet për një femër të re, e cila është zhvendsour në Tokio për të nisur jetë të re dhe për ta gjetur lumturinë.

Mirëpo, në vend të kësaj, është akuzuar për vrasje, pasi që shoqja e saj, e cila ndodhet në një lidhje me një fotograf, zhduket.

(Foto: Getty Images)

Xhirimet e filmit do të realizohen në Tokio dhe në ishullin japonez, Sado, rreth 50 kilometra larg Honshuas.

I famshmi Ridley Scott është producent ekzekutiv i këtij filmi.

Filmi është dashur të realizohet nga Amazon, mirëpo në momentet e fundit u vendos që të realizohej nga Netflix. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Megjithëse Kroacia nuk pati fat, Ivana Knoll ishte aty për t'iu dhënë zemër kroatëve në ndeshjen kundër Spanjës

Megjithëse Kroacia nuk pati fat, Ivana Knoll ishte aty për t'iu dhënë zemër kroatëve në ndeshjen kundër Spanjës

Magazina
Xhuli hipën mbi veturë dhe valvit flamurin kombëtar në mesin e mijëra tifozëve shqiptarë në Dortmund

Xhuli hipën mbi veturë dhe valvit flamurin kombëtar në mesin e mijëra tifozëve shqiptarë në Dortmund

Magazina
Kate Middleton bën paraqitjen e parë publike që pas zbulimit të diagnozës së kancerit

Kate Middleton bën paraqitjen e parë publike që pas zbulimit të diagnozës së kancerit

Magazina

"Jam goca më me fat në botë" - Heidi Baci ndan fotografi të mrekullueshme krah Romeos

Magazina

"Tracker" po bëhet seriali më i ndjekur në ShBA: Me 19 milionë shikues për episod, ka thyer rekordin e “Desperate Housewives”

Magazina
Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi sjellin këngën e re “Shqiptare”

Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi sjellin këngën e re “Shqiptare”

Magazina
Kalo në kategori