LAJMI I FUNDIT:

Pas 25 vjetëve, një film i Quentin Tarantinos do të shfaqet në festivalin e Kanës

Pas 25 vjetëve, një film i Quentin Tarantinos do të shfaqet në festivalin e Kanës

Filmi më i fundit i regjisorit amerikan, Quentin Tarantino, “Njëherë në Hollywood”, do të jepe premierë në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Kanë, 25 vjet pas premierës së “Pulp Fiction”.

Reklama

Në prag të premierës së sotme të “Once Upon Time in Hollywood”, historia e së cilës u zhvillua në Los Angeles në vitin 1969, regjisori kërkoi nga audienca në Festivalin e Filmit të Kanës që e ka shikuar filmin 25 vjet më parë që të mos ua ndërrojnë mendjen të tjerëve që dëshirojnë ta shikojnë filmit e sotëm.

Filmi do të shfaqet në kuadër të programit të konkurrencës së festivalit gjersa në kinematë botërore do të mund ta shohim gjatë muajit korrik.

Artisti theksojmë se fitoi Palmën e Artë në Kanë në vitin 1994 dhe pritet që filmi i fundit të zgjoj interesim më të madh në festivalin e këtij viti.

Ndryshe, theksojmë se në rolet kryesore në film do t’i shohim tre aktorët e mëdhenj hollivudian, Leonardo DiCaprio, Brad Pitt dhe Margot Robbie. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Magazina
Xhensila Myrtezaj paralajmëron këngën e re, ndan imazhe tërheqëse nga xhirimet e klipit

Xhensila Myrtezaj paralajmëron këngën e re, ndan imazhe tërheqëse nga xhirimet e klipit

Magazina
Kim Kardashian lë të dyshohet se ka nisur një lidhje të re pas ndarjes nga Pete Davidson

Kim Kardashian lë të dyshohet se ka nisur një lidhje të re pas ndarjes nga Pete Davidson

Magazina
Modelja braziliane ndërron jetë në moshën 40 vjeçare pas disa komplikimeve gjatë një operacioni estetik

Modelja braziliane ndërron jetë në moshën 40 vjeçare pas disa komplikimeve gjatë një operacioni estetik

Magazina
Kalo në kategori