Partizani humb ngushtë ndeshjen e parë ndaj Astanas, kualifikimi vendoset në Shqipëri

Partizani ka pësuar humbje nga Astana me rezultat 1-0 në ndeshjen e parë të play-offit të Ligës së Konferencës.

Kampionët e Shqipërisë u mbajt mirë deri në minutat e fundit të pjesës së parë, pasi vendasit kishin shumë më shumë nga loja.

Ndeshja u zhbllokua në minutën e 41-të, kur Stjepan Loncar shënoi për 1-0.

Vendasit shënuan edhe njëherë në kohën shtesë të pjesës së parë, por u anulua për pozitë jashtë loje.

Edhe në pjesë e dytë vendasit ishin shumë më kërkues, me Partizanin që kishte shumë pak nga loja, duke i mbrojtur me të gjitha forcat.

Madje Astanas iu anuluan dy gola të shënuara nga Marin Tomasov në minutat 68’ dhe 90+1’.

Partizani merr një rezultat shpresëdhënës për ndeshjen kthyese që zhvillohet pas një jave. /Telegrafi/

Wayne Rooney punësohet aty ku askush nuk e priste, pas shkarkimit nga Birminghami

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Real Madrid: Gjithçka gati për klasiken e futbollit evropian

'Selfie' me Xhakën i kushtoi shtrenjtë tifozit të vogël kosovar, babai i tij i tronditur: Një djalë 10-vjeçar nuk përbën rrezik për askënd

Kimmich shpjegon se si Real Madrid i kalon kundërshtarët e vështirë përkundër se nuk është favorit

Lajm tragjik për Ngannoun: Vdiq djali i tij 15 muajsh