Parashikimi: Liverpool – Chelseea

Liverpooli do të mundohet t’i rikthehet fitoreve pas humbjes befasuese kundër Swanseas ndërsa Chelsea do të mundohet të vazhdojë me fitore.

Vendi: The Anfield Road, Liverpool
Koha: 31 janar (e martë), 21:00

Lajmet rreth ekipeve

Liverpool

Danny Ings nuk do të mund të paraqitet për The Reds kundër Chelseat.
Nathaniel Clyne dhe Adam Lallana janë në dyshim edhe pse ky i fundit mund të fillojë me Trent Alexander-Arnold.
Sadio Mane është kthyer pas eliminimit të Senegalit prej kampionatit afrikan për kombëtare dhe pritet të startojë prej minutës së parë.

Klopp: Nuk kam ndonjë strategji speciale për Chelsean (Video)
Lexo po ashtu Klopp: Nuk kam ndonjë strategji speciale për Chelsean (Video)

Chelsea

Antonio Conte e ka luksin t’i ketë të gjithë futbollistët në disponim për takimin kundër Liverpoolit dhe nuk ka gjasa të bëjë ndryshime në formacionin startues.
Cesc Fabregas, Willian dhe Michy Batshuayi do të shpresojë të kenë minuta si ndaj Brentfordit.
Chelsea shkon në Anfield tetë më tepër se vendi i dytë Arsenali që do të takohet me Watfordin.

Conte: Kundër Liverpoolit do të shihet nëse jemi ekip i vërtetë
Lexo po ashtu Conte: Kundër Liverpoolit do të shihet nëse jemi ekip i vërtetë

Top lojtarët

A e dini si…?

Chelsea ka fituar në 15 e fundit në Ligën Premier.
Chelsea ka triumfuar në të dyja pjesët në gjashtë e ndeshjet e fundit e Ligës Premier.
Liverpool ka shënuar të paktën dy gola në gjashtë takimet e fundit në shtëpi në Ligën Premier.
Chelsea janë të pamposhtur në pesë ndeshjet e fundit kur luan si mysafirë kundër Liverpoolit.

Formacionet e mundshme, Liverpool - Chelsea (Foto)
Lexo po ashtu Formacionet e mundshme, Liverpool - Chelsea (Foto)

Analiza

Liverpool ka pësuar vetëm një humbje nga tetë ndeshjet e vitit 2017. Humbja prej 2-1 kundër Wolves në fundjavë do të thotë se The Reds janë eliminuar prej dy titujve të mundshëm dhe do të presin të triumfojnë kundër Chelseat.
Blutë kanë humbur vetëm një nga 15 ndeshjet e tyre të fundit, duke fituar në 14 të tjera. Kjo është një mundësi ideale për hakmarrje e Liverpoolit, ku Chelsea ka vetëm katër humbje këtë sezon.
Kthimi i Sadio Mane është një nxitje për Liverpoolin, por Chelsea kërkon të vazhdojë me formën e mirë në Ligën Premier.

Parashikimi: Liverpool 1-1 Chelsea

Ousmane Dembele: Ashtu siç tha Marcel Desailly, Mbappe do të transferohet në Ligën Saudite

As te Barcelona e as te Real Madridi - mësohet se ku po transferohet Messinho

Ten Hag u vërshëllye nga tifozët në Old Trafford

Ish lojtari i Liverpoolit dhe Anglisë,  tani 32 vjeç në kërkim të një klubit të ri përmes LinkedIn

Ish lojtari i Liverpoolit dhe Anglisë, tani 32 vjeç në kërkim të një klubit të ri përmes LinkedIn

Allegri humbi durimin -hoqi xhaketën, kravatën dhe pothuajse edhe këmishën në momentet e fundit të ndeshjes kur u përjashtua

“Më besoni, Mbappe nuk do t’i bashkohet Real Madridit” – iShowSpeed tregon se ku do të shkojë francezi