LAJMI I FUNDIT:

Parashikim, analizë dhe formacionet e mundshme: Manchester City – Chelsea

Parashikim, analizë dhe formacionet e mundshme: Manchester City – Chelsea

Manchester City dhe Chelsea do të përballen sot (20 prill) në gjysmëfinale të FA Cup.

Ndeshja që fillon në ora 18:15, do të luhet në stadiumin ikonik “Wembley”.


Guardiola në konferencë për media deklaroi se Erling Haaland dhe Manuel Akanji pritet të mungojnë në këtë takim për shkak të gjendjes jo të mirë shëndëtesore, gjersa Kevin de Bruyne ka dhimbje nga ndeshja me Real Madridin në Ligën e Kampionëve.

Në anën tjetër, Chelsea ka më shumë mungesa si, Levi Colëill, Wesley Fofana, Reece James, Romeo Lavia, Christopher Nkunku, Lesley Ugochukwu, ndërsa në dyshime janë Axel Disasi, Enzo Fernandez, Robert Sanchez dhe Raheem Sterling.

Analizë

Manchester City pritet të ketë një skuadër të plotë në dispozicion për përzgjedhje për këtë gjysmëfinale të FA Cup.

Chelsea mund të shkojë në Wembley pa deri në 10 lojtarë për shkak të lëndimeve ose sëmundjeve që kanë disa prej lojtarëve.

Parashikim

Manchester Cityt pritet të fitojë më së paku një gol diferencë përballë Chelseat.

Formacionet e mundshme:

Man City: Ortega, Walker, Stones, Dias, Gvardiol, Grealish, Rodri, B.Silva, Foden, De Bruyne, Haaland.

Chelsea: Petrovic, Cucurella, Silva, Chalobah, Gusto, Fernandez, Caicedo, Gallagher, Mudryk, Palmer, Jackson. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Edhe Tyson Fury suspendohet nga boksi pas duelit me Oleksandr Usyk

Edhe Tyson Fury suspendohet nga boksi pas duelit me Oleksandr Usyk

Boks
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Diçka e çuditshme ndodhi te Milani: Kuqezinjtë paguan 40 milionë euro, lojtari bëri debutimin e tij dhe i tha lamtumirë klubit në të njëjtën natë

Diçka e çuditshme ndodhi te Milani: Kuqezinjtë paguan 40 milionë euro, lojtari bëri debutimin e tij dhe i tha lamtumirë klubit në të njëjtën natë

Serie A
Ryan Reynolds ka vendosur një rregull

Ryan Reynolds ka vendosur një rregull "të çuditshëm" te Wrexhami - por një lojtar vazhdon ta thyejë

Ligat tjera
Dramë në kohë të rregullt dhe penallti në ndeshjen e barazhit - Prishtina e Re pas 24 penalltive doli fituese

Dramë në kohë të rregullt dhe penallti në ndeshjen e barazhit - Prishtina e Re pas 24 penalltive doli fituese

Liga e Parë
Arteta fillon bisedimet me yllin e Man United për ta transferuar te Arsenali

Arteta fillon bisedimet me yllin e Man United për ta transferuar te Arsenali

Premier League
Kalo në kategori