Një sulmues goditi me thikë në shpatull një vajzë 16-vjeçare në një sulm të paprovokuar në Brooklyn, New York, tregon videoja shqetësuese e publikuar të mërkurën.

Pamjet nga NYPD tregojnë adoleshenten duke ecur në lagjen Brownsville rreth orës 18:00 më 22 maj, kur një burrë doli pas saj, nxori një thikë të zezë dhe e goditi një herë në shpatull pa thënë asnjë fjalë, transmeton Telegrafi.

Më pas i dyshuari u largua ngadalë, siç shihet në video.

Gruaja u dërgua në Qendrën Mjekësore Spitalore Universitare Brookdale, ku u trajtua dhe u lirua.

Autoritetet janë ende në kërkim të të dyshuarit. /Telegrafi/