Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ka qëndruar prej disa ditësh në Shqipëri.

Kjo për faktin se do të performonte më 28 Nëntor, në 110 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

Paraprakisht, ajo ka marrë nënshtetësinë e Shqipërisë teksa ka mbajtur edhe një konferencë para mediave.

Foto: Screenshot/Instagram

Ylli ndërkombëtar u shpreh e lumtur që do të interpretonte në Tiranë dhe se me këtë rast do të mbyllte turneun “Future Nostalgia”.

Dua Lipa: Duhet ta ndryshojmë stigmën që kanë njerëzit ndaj shqiptarëve Dua Lipa: Duhet ta ndryshojmë stigmën që kanë njerëzit ndaj shqiptarëve

Në nisjen e koncertit, ka qenë kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj – ai i cili ka ndarë pamje nga koncerti madhështor i Duas.

View this post on Instagram

A post shared by Erion Veliaj (@erionveliaj)

Në bazë të fotografive, duket se janë mbledhur mijëra shqiptarë për t’u argëtuar me hitet e Lipës në festën e madhe të shqiptarëve.

Reklama

Kjo njëherësh do të jetë shfaqja e 94-të e 27-vjeçares, një mënyrë e mrekullueshme për të përmbyllur turneun në kuadër të albumit “Future Nostalgia”. /Telegrafi/

Reklama

View this post on Instagram

A post shared by Erion Veliaj (@erionveliaj)