Manny Pacquiao ka zbuluar se ai do të përballet me Keith Thurman për t’u treguar të gjithëve se nuk është mbi re apo që nuk i nënvlerëson kundërshtarët.

Legjenda 40-vjeçare e ringut do të luftojë me amerikanin e pamposhtur në Las Vegas më 20 qershor, e që do të jetë përballja e tij e 71-të deri më tani në karrierën e tij.

Boksieri filipinas insiston se ai nuk ka qenë shumë i gatshëm për ta pranuar sfidën, por që ai dëshiron të tregojë se nuk e nënvlerëson e as nuk e përulë askënd.

Keith Thurman (Foto: Al Bello/Getty Images/Guliver)

“Do të mundohem që do të jem plotësisht i gatshëm për këtë meç. Mezi pres që të përballen me një kundërshtar të pamposhtur. Ai është një boksier që nuk mund ta nënvlerësosh. Rekordi i tij më jep më shumë motiv që të punojë”, ka thënë Pacquiao.

“Kam qenë i kujdesshëm dhe i gatshëm në disa përballje, por këtë herë është më ndryshe. Keith Thurman është një boksier i mirë dhe ne do të sigurohemi që tifozët të jenë të lumtur më 20 qershor”, ka shtuar më tej boksieri filipinez. /Telegrafi/