LAJMI I FUNDIT:

Operohet Umititi, Barcelona nuk do të mund ta shes francezin

Operohet Umititi, Barcelona nuk do të mund ta shes francezin

Mbrojtësi i Barcelonës, Samuel Umtiti, iu nënshtrua një operacioni në këmbë të martën dhe sipas mediave spanjolle, ky sezon ka përfunduar për francezin.

Ka qenë klubi që ka njoftuar në faqen zyrtare, duke shtuar se Umititi do të ndalojë për të paktën tre muaj për shkak të operacionit në këmbë dhe duke ditur përvojat e mëparshme me këtë lojtar, nuk ka dyshim se do të jenë edhe dy-tre të tjerë për të qenë gati.


“Samuel Umititi u operua me sukses për një frakturë të kockës së pestë metatarsale të këmbës së tij të djathtë. Koha e rikuperimit duhet të jetë afër tre muaj”, thuhet në njoftimin e klubit.

Thuhet se lëndimi ka ndodhur gjatë stërvitjes.

Umititi së fundmi ka vazhduar kontratën me Barcelonën deri në vitin 2026, pasi lojtari ka rënë dakord edhe për uljen e pagës në mënyrë që Ferran Torres të regjistrohet.

Megjithatë, edhe pse klubi spanjoll prej vitesh po përpiqet të heqë qafe shërbimet e tij sepse nuk është në asnjë nga planet e Barcelonës, tashmë është e qartë se do të jetë shumë më e vështirë./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

La Liga
U tha se do të shkarkohej pas finales së FA Cup, Ten Hag sqaron të ardhmen e tij

U tha se do të shkarkohej pas finales së FA Cup, Ten Hag sqaron të ardhmen e tij

Premier League
Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Bundesliga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga
Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Serie A

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Kalo në kategori