LAJMI I FUNDIT:

“Operacioni fshesa”, Tuchel pritet të bëjë spastrim masiv te Chelsea

“Operacioni fshesa”, Tuchel pritet të bëjë spastrim masiv te Chelsea

Trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel është gati të mbikëqyrë një pastrim masiv këtë verë, duke larguar plot lojtarë të panevojshëm.

Antonio Rudiger ka përfunduar tashmë transferimin e tij në Real Madrid si një transferim i lirë, me Andreas Christensen të vendosur të largohet për në Barcelonë në fund të kontratës së tij.

Edhe dy mbrojtësit tjerë, spanjollët Cesar Azpilicueta dhe Marcos Alonso janë në ditët e fundit të kontratave dhe gjenden në radarin e katalunasve.

Chelsea e hapur për ta rikthyer Lukakun te Interi, por me dy kushte
Lexo po ashtu Chelsea e hapur për ta rikthyer Lukakun te Interi, por me dy kushte

Sipas mediumit The Telegraph, Chelsea do të dëgjojë ofertat edhe për plot lojtarë tjerë të cilët cilësohen si të zëvendësueshëm.

Timo Werner dhe Hakim Ziyech janë dy emrat e parë që mund të largohen për ofertat e duhura, pasi nuk kanë arritur të përshtaten në Ligën Premier, pas bashkimit nga RB Leipzig dhe Ajax respektivisht.

Christian Pulisic gjithashtu mund të largohet, ndërsa klubi është ende duke negociuar me Interin për një marrëveshje për qendërsulmuesin Romelu Lukaku.

Michy Batshuayi, Kenedy, Ruben Loftus-Cheek dhe Ross Barkley janë të tjerët që po reklamohen në të gjithë Evropën.

Kështu, afati kalimtar i kësaj vere pritet të jetë shumë aktiv për Blutë që mund të largojnë deri në 12 lojtarë, ndërsa priten edhe transferime të mëdha pas ndërrimit të pronësisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet “çmenduria” e Messit – refuzoi 1.4 miliardë euro për t’u transferuar tek Inter Miami

Zbulohet “çmenduria” e Messit – refuzoi 1.4 miliardë euro për t’u transferuar tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Nga thyerja e shpagetave deri te ajo e televizorit: Momentet më gazmore të tifozëve deri tani në

Nga thyerja e shpagetave deri te ajo e televizorit: Momentet më gazmore të tifozëve deri tani në "Euro 2024"

Përfaqësueset
Kush është tifozi shqiptar që hyri në fushë gjatë ndeshjes dhe cili ishte motivi i këtij veprimi

Kush është tifozi shqiptar që hyri në fushë gjatë ndeshjes dhe cili ishte motivi i këtij veprimi

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Itali 2-1 Shqipëri: Shpëtojnë vetëm Bajrami dhe Gjimshiti, Bastoni lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Itali 2-1 Shqipëri: Shpëtojnë vetëm Bajrami dhe Gjimshiti, Bastoni lojtar i ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Shaqiri konfirmon se do të largohet nga Chicago, tregon se ku do të luaj sezonin e ri

Shaqiri konfirmon se do të largohet nga Chicago, tregon se ku do të luaj sezonin e ri

Ndërkombëtare
Kalo në kategori