LAJMI I FUNDIT:

Ofertë e madhe nga Japonia, Zymer Bytyqi mund të largohet nga Olympiacosi

Ofertë e madhe nga Japonia, Zymer Bytyqi mund të largohet nga Olympiacosi

Zymer Bytyqi mund të largohet nga gjiganti grek Olympiacos vetëm pas gjashtë muajsh qëndrimi në Athinë.

Reklama

Sulmuesi kosovar iu bashkua skuadrës greke nga Konyaspor, por aventura e tij në këtë klub nuk shkoi ashtu siç pritej pasi nuk pati hapësirat e duhura.

26-vjeçari ka zhvilluar vetëm tre ndeshje me fanellën e gjigantit grek dhe duket se largimi në verë është i pashmangshëm.

Bytyqi mund të ndryshoj jo vetëm klub, por edhe kontinent pasi tani ka një ofertë nga Japonia e largët.

Mediat greke dhe ato japoneze kanë raportuar se fituesi aktual i Ligës së Kampionëve të Azisës, Urawa Red Diamonds kanë shprehur interesim për transferimin e sulmuesit anësorë.

Urawa ka kontaktuar direkt Olympiacosin dhe agjentin e futbollistët dhe janë duke tentuar transferimin e anësorit kosovar në elitën e futbollit japonez.

Ende nuk është marrë një vendim, por duket vështirë që Bytyqi të largohet në drejtim të futbollit japonez, pasi për të interesim kanë shprehur edhe disa skuadra evropiane, përfshirë nga Superliga e Turqisë si dhe ajo belge.

Bytyqi qëndroi tre vite në Konyaspor në elitën e futbollit turk, ku ishte bërë ndër sulmuesit anësorë më të vlerësuar në kampionatin turk.

Gjithsesi largimi në drejtim të Olympiacosit nuk ishte i duhuri, por lojtari pritet të bëj një hap tjetër në karrierën e tij, pasi ofertat për të nuk mungojnë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Onana pranon fajin për humbjen e Man Utd ndaj Bayernit, Ten Hag nuk mendon kështu

Onana pranon fajin për humbjen e Man Utd ndaj Bayernit, Ten Hag nuk mendon kështu

Liga e Kampionëve
Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Ligat tjera
Man Utd mund të nënshkruajë falas në janar zëvendësuesin e Sanchos, katër emra në listë

Man Utd mund të nënshkruajë falas në janar zëvendësuesin e Sanchos, katër emra në listë

Premier League
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë
Formacioni i mundshëm i Ballkanit kundër Viktoria Plzen në Ligën e Konferencës

Formacioni i mundshëm i Ballkanit kundër Viktoria Plzen në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare

"Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona

La Liga
Kalo në kategori