Tashmë është e sigurt se John Obi Mikel do të largohet gjatë janarit nga Chelsea.

Mesfushori i Nigerisë tashmë e një kohë nuk po arrin të gjejë vend të Blutë dhe kështu dëshiron largimin nga londinezët.

Sipas Daily Mail, lojtari dhe Valencia janë pajtuar për një transferim gjatë janarit dhe tashmë po pritet vetëm përgjigjja nga Chelsea.

Klubi spanjoll gjithashtu është duke tentuar të transferojë edhe Simone Zanzan nga West Hami. /Telegrafi/