LAJMI I FUNDIT:

Nuk do ta besoni se për sa milionë Arsenali po e shet Granit Xhakën

Nuk do ta besoni se për sa milionë Arsenali po e shet Granit Xhakën

Arsenali nuk do të qëndrojë në rrugën e Granit Xhakës nëse ai kërkon të largohet këtë verë.

Reklama

Me pak më shumë se një vit për të vazhduar kontratën e tij me Topçinjtë, zvicerani ka tërhequr interes nga Bayer Leverkusen.

TMW raporton se Arsenali është i gatshëm të shesë Xhakën për 10 milionë euro, megjithëse Bayer shpreson të flasë më tej për uljen e çmimit.

Xhaka drejt rikthimit në Bundesliga, një klub i ofron Arsenalit shkëmbimin e bujshëm
Lexo po ashtu Xhaka drejt rikthimit në Bundesliga, një klub i ofron Arsenalit shkëmbimin e bujshëm

Nga ana e tij, Xhaka është i hapur për t’u rikthyer në Gjermani me gruan Leonita të etur për të zhvendosur familjen e tyre në shtëpi.

Mesfushori shqiptar me pasaportë zvicerane edhe në të kaluarën ka luajtur në Bundesligë, pasi ishte pjesë e Borussia Monchengladbachut.

Pikërisht nga ky ekip, Xhaka i ishte bashkuar Arsenalit, ndërsa në verë pritet të zgjidhet e ardhmja e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Kalo në kategori