LAJMI I FUNDIT:

“Nuk do të ndodh para kësaj ngjarje të madhe” – Deschamps jep detaje për të ardhmen e Mbappes

“Nuk do të ndodh para kësaj ngjarje të madhe” – Deschamps jep detaje për të ardhmen e Mbappes

Përzgjedhësi i Francës, Didier Deschamps është i sigurt se Kylian Mbappe nuk do të marrë asnjë vendim për të ardhmen e tij përpara Euro 2024.

Në një prononcim të bërë së fundmi për media, Deschamps theksoi se sulmuesi francez nuk mund të marrë një vendim përpara Kampionatit Evropian, pasi sipas tij kjo gjë mund të ketë efekte negative te ekipi.

“Ndodh që lojtarët në tërësi mund të nënshkruajnë një kontratë me një klub tjetër, ndonëse ende nuk iu ka përfunduar kontrata me klubin aktual”.


“E di që të gjithë janë të fokusuar te e ardhmja e Mbappe, por ai do ta marrë vendimin dhe mbi të gjitha do ta komunikojë atë në momentin e duhur”.

“Për momentin klubi i tij është Paris Saint-Germain. Kur ai të jetë me ne në mars, ai do të jetë i fokusuar si çdo herë në interesin kolektiv dhe në dy miqësoret që do të duhet të luajmë para Kampionatit Evropian”.

“Besoj se nuk do të ketë një komunikim për të ardhmen nga Mbappe para EURO 2024, pasi diçka e tillë do të ndikonte te i gjithë ekipi”, ka thënë Mbappe.

Afati kalimtar veror do të "pushtohet" nga Real Madridi: Lista me transferimet që i synojnë Los Blancos
Lexo po ashtu Afati kalimtar veror do të "pushtohet" nga Real Madridi: Lista me transferimet që i synojnë Los Blancos

Real Madridi mbetet klubi më i lidhur me lojtarin deri më tani dhe ndoshta i vetmi që mund t’ia plotësojë dëshirat. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtarizimi çështje orësh, zbulohet skuadra që po e paguan klauzolën e Dani Olmos

Zyrtarizimi çështje orësh, zbulohet skuadra që po e paguan klauzolën e Dani Olmos

Bundesliga
Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Përfaqësueset
City mbetet pa Ederson, portieri brazilian arrin marrëveshjen me klubin e ri

City mbetet pa Ederson, portieri brazilian arrin marrëveshjen me klubin e ri

Premier League
Kane i drejtohet Yamalit me një mesazh para finales së Euro 2024

Kane i drejtohet Yamalit me një mesazh para finales së Euro 2024

Përfaqësueset
Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

La Liga
Bayerni ka konkurrencë të fortë dy klube për Xavi Simons

Bayerni ka konkurrencë të fortë dy klube për Xavi Simons

Ligue 1
Kalo në kategori