LAJMI I FUNDIT:

“Nuk ka mbaruar”, McGregor tmerrohet nga humbja e meçit teksa shanë Poirierin

“Nuk ka mbaruar”, McGregor tmerrohet nga humbja e meçit teksa shanë Poirierin

Në një fund të papritur të ndeshjes së tyre të tretë, Dustin Poirier mundi Conor McGregor me një nokaut teknik në raundin e parë në UFC 264 të shtunën pas mesnate pasi irlandezi theu kyçin e këmbës dhe gjyqtari mbylli meçin.

Reklama

Të dy luftëtarët ishin përballur dy herë më parë dhe folën shumë gjëra para meçit në T-Mobile Arena në Las Vegas, por Poirier doli si fitimtar pa u mbyllur ende raundi i parë.

Kjo humbje me një kyç të thyer të këmbës ka shkaktuar pakënaqësi te McGregor, i cili nuk e pranonte assesi humbjen, teksa edhe shau kundërshtarin e tij.

Poirier mposht McGregorin në UFC 264, irlandezi pësoi thyerje të tmerrshme të kyçit të këmbës
Lexo po ashtu Poirier mposht McGregorin në UFC 264, irlandezi pësoi thyerje të tmerrshme të kyçit të këmbës

“Isha duke boksuar me kokën e gjakosur nga ai, duke shkelmuar këmbën e gjakosur… kjo nuk ka mbaruar. Nëse duhet ta heq këtë, unë e heq dhe nuk jap asnjë bllokim”, ka thënë fillimisht McGregor pas ndeshjes, ende i ulur në tetëkëndësh ndërsa trajnerët inspektonin këmbën e tij të majtë.

Komentuesi i UFC, Joe Rogan i tha McGregorit se Poirier tha se ai besonte se kontrolli i tij i një prej goditjeve të irlandezit ishte ajo që i theu këmbën.

“Nuk kishte kontroll!”, këmbënguli McGregor, i cili pastaj filloi një varg ofendimesh drejtuar Poirierit.

Momenti i frikshëm kur McGregor theu kyçin e këmbës në përballjen ndaj Poirier
Lexo po ashtu Momenti i frikshëm kur McGregor theu kyçin e këmbës në përballjen ndaj Poirier

“Gruaja juaj është në mesazhet e mia. Hej bebe, më godit përsëri. Unë do të bisedoj me ty më vonë, do të jem në festën tënde, festën e natës Ëynn”, përfundoi irlandezi.

Ndryshe, McGregor me rekord 22-6 dhe Poirier (28-6) janë rivalë të vjetër. Në vitin 2014, McGregor mundi Poirier në UFC 178 në raund të parë me nokaut, por në janar, Poirier mori hakun e tij në UFC 257 me një fitore në raund të dytë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Serie A
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori