LAJMI I FUNDIT:

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Real Madrid thuhet se ka vendosur kundër nënshkrimit të përhershëm të mbrojtësit të djathtë brazilian Vinicius Tobias. Ata do të donin që ai të kthehej në klubin e tij mëmë Shakhtar Donetsk në fund të sezonit. Gjigantët spanjollë konsideruan nënshkrimin e mbrojtësit 20-vjeçar me një marrëveshje të përhershme pas huazimit të tij me klubin.

I riu brazilian Vinicius Tobias u largua nga Internacional për t’u bashkuar me gjigantin ukrainas në vitin 2021, pasi bëri përshtypje në kohën e tij me klubin brazilian. Fillimi i luftës në Ukrainë nënkuptonte se iu dha një mundësi futbollistëve të huaj për të lëvizur jashtë vendit si të huazuar. Prandaj, klubi spanjoll e mori lojtarin në prill 2022.


Vinicius Tobias është paraqitur për ekipin Castilla që nga ardhja e tij dhe marrëveshja e tij e huazimit u rinovua në fund të sezonit 2022-23. Marrëveshja e huazimit përfshin një opsion për të blerë të riun, i cili do të aktivizohej nga Los Blancos nëse ata do të ishin të kënaqur me zhvillimin e tij.

"Shihemi sërish Arda" - Real Madridi ka gjetur destinacionin perfekt për huazimin e Guler
Lexo po ashtu "Shihemi sërish Arda" - Real Madridi ka gjetur destinacionin perfekt për huazimin e Guler

Sipas Relevo, liderët e La Ligës tani nuk janë të gatshëm të nënshkruajnë mbrojtësin e djathtë pasi të përfundojë sezoni, pasi ai nuk ka bërë mjaftueshëm për t’u bërë përshtypje. Ai ka bërë vetëm një paraqitje për ekipin e parë në kohën e tij në Santiago Bernabeu, një fillim në fitoren e Kupën e Mbretit ndaj Arandina muajin e kaluar.

Tobias e ka kaluar më së shumti kohën e tij me skuadrën Castilla dhe ka bërë 19 paraqitje këtë sezon në ligën e tyre, me katër asistime në emër të tij. Mbrojtësi i djathtë pritej të ishte trashëgimtari i Dani Carvajal, por nuk i ka përmbushur pritshmëritë.

Vinicius Tobias ka ende një shans për të qëndruar në klub, por vetëm nëse ai jep një seri të jashtëzakonshme paraqitjesh deri në fund të periudhës së tij të huazimit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

Bundesliga

"Nesër do të shënoj tre gola" – kujtohet historia ikonike e Cristiano Ronaldos për ndeshjen ndaj Wolfsburg

Liga e Kampionëve
Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Boks
Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Ligat tjera
“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

Serie A
Kalo në kategori