LAJMI I FUNDIT:

“Shihemi sërish Arda” – Real Madridi ka gjetur destinacionin perfekt për huazimin e Guler

“Shihemi sërish Arda” – Real Madridi ka gjetur destinacionin perfekt për huazimin e Guler

Real Madrid prej disa kohësh po vlerëson mundësinë e huazimit të Arda Guler në sezonin e ardhshëm për shkak të mungesës së minutave nën komandën e Carlo Ancelottit.

Los Blancos tashmë janë duke shikuar mundësitë se ku do të jetë destinacioni i tij, me Las Palmas që është klubi i fundit që është interesuar për shërbimet e lojtarit turk.


Anësori turk do të kishte një rol të rëndësishëm në skuadrën e Ishujve Kanarie me Garcia Pimienta në bankinë, diçka që do të ishte pozitive për ekzistencën e një marrëveshjeje huazimi mes dy klubeve.

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi
Lexo po ashtu E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

Kështu lojtarit 18-vjeçar do të kishte një mundësi të artë për të luajtur rregullisht dhe ta bëjë këtë edhe në Spanjë, e gjithë kjo si pjesë e asaj përshtatjeje dhe marrjes së përvojës së nevojshme përpara se të kthehet në klubin madrilen.

Guler është një nga talentët e mëdha të futbollit botëror për vitet e ardhshme dhe Madridi ka shpresa të mëdha se ai mund të jetë një lojtar kyç me kalimin e kohës.

E gjitha kjo do të varet nga minutat që ai mund të marrë tani e tutje. Kjo është një nga arsyet që Las Palmas do të kërkojë ta shfrytëzojë në përpjekje për të mbyllur huazimin e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Mirupafshim Xavi! Barcelona thuhet se ka gjetur trajnerin e ri

Mirupafshim Xavi! Barcelona thuhet se ka gjetur trajnerin e ri

La Liga
I kryqëzuar nga të gjithë për eliminimin e Barcelonës - reagon Ronald Araujo

I kryqëzuar nga të gjithë për eliminimin e Barcelonës - reagon Ronald Araujo

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori