LAJMI I FUNDIT:

Nuk e lë pa krijuar zhurmë në rrjetet sociale: Rrëzimi i Rudiger gjatë festës së golit të Real Madridit u kthye në hit

Nuk e lë pa krijuar zhurmë në rrjetet sociale: Rrëzimi i Rudiger gjatë festës së golit të Real Madridit u kthye në hit

Çmenduria e golit vendimtar të Jude Bellingham në ndeshjen Real Madrid – Getafe, i takoi padyshim Antonio Rudigerit.

Kur lojtarët e Loss Bloncos po festonin golin në një cep të fushës, ai erdhi dhe u hodh mbi ta për tu rrëzuar pastaj, duke krijuar një moment  shumë të bukur që u përhap në rrjete sociale.


Në këtë mënyrë, gjermani që është protagonist i rregullt i veprimeve të tilla, po bën që tifozët e Real Madridit të dashurohen edhe më shumë në të.

Debutimi në 'Santiago Bernabeu' me gol në kohën shtesë – Bellingham thotë se iu dridhen këmbët kur dëgjoi emrin e tij
Lexo po ashtu Debutimi në 'Santiago Bernabeu' me gol në kohën shtesë – Bellingham thotë se iu dridhen këmbët kur dëgjoi emrin e tij

Ai u hodh mbi Aurelien Tchouameni që po ashtu e rrëzoi, por së bashku festuan golin pastaj, që ua solli fitoren.

Real Madridi fitoi me rezultat 2-1 dhe është lider në La Liga me 12 pikë, nga katër ndeshje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudo
Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Bundesliga

"Ai nuk vrapon shumë, por kur e prek topin e vëren çfarë niveli ka" - Camavinga tregon lojtarin më të mirë me të cilin është përballur

La Liga

"Vetëm duhet të jenë të lirë dhe e fitojnë Evropianin" - Ferdinand tregon për dyshen që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Premier League
Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Premier League
Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Premier League
Kalo në kategori