Nuhiu: Urime Ballkanit për fitoren, por asnjëherë nuk ishin më mirë se ne

Ballkani ka fituar derbin e javës së 13-të në BKT Superligën e Kosovës ndaj Dritës me rezultat 2-0.

Suharekasit dominuan ndeshjen dhe falë dy golave nga Solomon triumfuan në derbi ndaj Dritës.

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu e ka uruar Ballkanin për fitore, por mendon se suharekasit nuk ishin më të mirë.

“Ia uroj fitoren Ballkanit por asnjëherë nuk ishte më e mirë se na. I përgëzoj djemtë për fitoren, në dy momente nuk ishim të përqendruar dhe u gjendem në disavantazh”,tha Nuhiu për Art Sport

Tutje trajneri i Dritës deklaroi se mbrojtësi i djathtë, Përparim Islami ka bërë një punë të mirë ndaj Ballkanit.

“Çdo futbollist është i rëndësishëm, mendoj se Përparim Islami kreu një punë të mirë sot. U munduam që të përdorim të gjitha forcat në kundërsulm. Kundërshtari ishte në formë të mirë dhe nuk na lejoi të luajmë lojën tonë”.

“Do t’i shfrytëzojmë këto ditë të pushimit për t’u përgatitur sa më mirë në vazhdimësinë e kampionatit”, u shpreh Nuhiu. /Telegrafi/

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Zbulohen emrat e pesë lojtarëve të Barcelonës të “keqtrajtuar” nga Xavi

Sa para do të fitojnë Fury dhe Usyk nga përballja e sotme në Arabinë Saudite?

Tre lojtarë të Arsenalit mund të mos marrin medaljen nëse Topçinjtë fitojnë titullin e Ligës Premier

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute