Pas eliminimit nga kupa, Wolverhampton Wanderers e ka mposhtur Manchester Unitedin edhe në Ligën Premier.

Duke qenë skuadra fituese, Wolves kanë notë më të lartë mesatare (6.86) në krahasim me notën mesatare të Djajve të Kuq (6.25).

United dorëzohet ndaj Wolves në pjesën e dytë United dorëzohet ndaj Wolves në pjesën e dytë

Raul Jimenez (7.9) është lojtari me notën më të lartë në këtë takim, i ndjekur nga golashënuesi Diogo Jota (7.7).

Vlerësimin më të lartë te Unitedi e ka marrë golashënuesi Scott McTominay (7.7), derisa me nota më të ulëta janë vlerësuar Ashley Young (4.9) që u përjashtua me të kuq, Luke Shaq (5.7) dhe Chris Smalling (5.8) që shënoi autogol.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Wolverhampton Wanderers (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Manchester Unitedit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/